Zapisz się na webinar
Webinar CNC
SPOTKANIE ONLINE

Jak poradzić sobie z doborem parametrów na tokarkach CNC i co zrobić jeżeli nasze parametry "nie idą"?

Zapisz się na webinar
29.11.2023
18:00
Zapisz w kalendarzu
Jakub Szyndlar
Technolog ds. Rozwoju klienta w firmie Abplanalp.

Dziesięcioletnie doświadczenie w branży skrawania, początki na narzędziowni przy produkcji form wtryskowych, przez większość swojej kariery Inżynier Aplikacji do którego działań należą głównie szkolenia, tworzenie technologii, programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie, konstrukcja przyrządów specjalnych oraz rozwiązywanie problemów technologicznych, programowych i serwisowych użytkowników obrabiarek CNC. Od 2021 roku YouTuber prowadzący jeden z największych polskich kanałów o tematyce obrabiarek sterowanych numerycznie – CNC Krok po Kroku. Żywy przykład pokazujący jak z „zajawki” można zrobić karierę (lub na odwrót), znany wielu z publikacji internetowych, targów branżowych czy cyklicznych warsztatów technologicznych. Prywatnie nie pogardzi dobrym górskim szlakiem, mocniejszą muzyką czy wieczornym „chillem” przy starych grach komputerowych.

Organizatorzy

Program

Omówimy podstawy nazewnictwa narzędzi i płytek wraz z tabelami i symbolami celem wyboru odpowiedniego noża do wykonania założonych operacji obróbkowych.

Poprzez pracę z katalogiem i opakowaniem płytek przeanalizujemy tabele aplikacji, sugestie producenta narzędzi, istotne „tipy” pozwalające w pełni wykorzystać narzędzia i wykres łamania wióra aby odnaleźć bazowe parametry do wykorzystania narzędzi.

Rozwiniemy teoretyczne dane katalogowe o dobór „z życia wzięty”, omówimy jak poradzić sobie z brakiem sztywności, drganiami, piszczeniem i kiepskim wykończeniem powierzchni.

Pokażemy i zasugerujemy jak ze „zwykłego” operatora stać się zawodowcem w kwestii doboru parametrów, omówimy podstawy doboru technologii i stworzymy schemat doboru obrabiarki i kolejności operacji zależnie od wymagań przedmiotu obrabianego.

Jesteś zainteresowany ofertami pracy? Skontaktuj się z nami!

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko
  Numer telefonu
  Treść wiadomości
  Klikając „wyślij wiadomość” przekazujesz nam swoje dane w celu realizacji przesłanego zapytania. Administratorem Twoich danych jest Mondi Sp. z o. o. Więcej w polityce prywatności.

  Oferty pracy dla operatorów CNC

  Czytaj więcej

  Operator obrabiarek CNC – praca blisko granicy (ok. Drezna)

  Reinsberg (okolice Drezna), Niemcy
  Niemiecka umowa o pracę
  Opieka koordynatora
  ok. 2350-2600€ netto / miesiąc

  Oczekiwania:

  • Komunikatywna znajomość języka niemieckiego
  • Gotowość do pracy w systemie 4-brygadowym
  • Doświadczenie przy obsłudze maszyn produkcyjnych, maszyn CNC
  • Znajomość rysunku technicznego
  • Posiadanie własnego auta na wyjazd