Jeśli masz doświadczenie na stanowisku operatora CNC, możesz zdecydować się na pracę w Niemczech. Oferujemy najlepsze propozycje dla osób ze zdolnościami manualnymi oraz komunikatywnym językiem obcym. Nasze oferty pochodzą tylko od sprawdzonych pracodawców, więc możesz liczyć na stabilne zatrudnienie.

Wybór Mondi to gwarancja atrakcyjnego wynagrodzenia zawsze na czas. Od samego początku otrzymasz umowę o pracę na niemieckich warunkach oraz ubezpieczenie obejmujące Ciebie i Twoją rodzinę.

Na czym polega praca operatora CNC?

Jako operator CNC będziesz odpowiedzialny za:

  • obsługę tokarek i frezarek,
  • kontrolę jakości gotowych części,
  • pracę z rysunkiem technicznym,
  • mocowanie i ustawianie narzędzi,
  • dbanie o jakość wytwarzanych poszczególnych elementów,
  • kontrolowanie na bieżąco pracy przydzielonej maszyny,
  • serwisowanie i diagnozowanie przydzielonej maszyny.

To wymarzona okazja do zdobycia nowych kompetencji, poznania najlepszych standardów produkcji i tym samym zwiększenia swojej atrakcyjności na rynku pracy.

Operator maszyn CNC – zakres obowiązków

Główne zadania to oczywiście obsługa tokarek, frezarek i innych elektronarzędzi sterowanych numerycznie. Operator maszyn CNC powinien również posiadać wiedzę na temat obróbki jak największej ilości różnych materiałów takich jak metal, tworzywo sztuczne czy drewno. Musi umieć również w ramach swojej pracy programować podstawowe procesy, jakie ma wykonywać obsługiwane przez niego urządzenie.

Nasz zachodni sąsiad posiada silnie rozwinięty przemysł metalurgiczny, co sprawia, że pojawia się wiele ogłoszeń o tytule operator CNC Niemcy. Oprócz umiejętności obsługi maszyn najczęściej wymagane jest wyższe wykształcenie techniczne ze względu na m.in. konieczność znajomości rysunku technicznego oraz umiejętność programowania urządzeń. W zależności od potrzeb konkretnego zakładu lub fabryki wymagania mogą być bardziej szczegółowe w zależności od preferencji pracodawcy.

Umiejętność programowania wiąże się z biegłą obsługą systemu Windows oraz Excel. Operator maszyn CNC musi również posiadać komunikatywną znajomość języka niemieckiego ze względu na koordynowanie zadań z resztą zespołu oraz odczytywanie danych z zamówień. Szczegółowe informacje muszą zostać odpowiednio zinterpretowane i wprowadzone do tokarki lub obrabiarki, by uniknąć błędów w trakcie pracy.

Część pracodawców ma jednak niższe wymagania – interesuje ich jedynie obsługa tokarek. To szansa dla operatorów maszyn CNC chcących wyjechać do Niemiec, a nie posiadających wyższego wykształcenia. Często wówczas wystarczy kurs potwierdzony certyfikatem i doświadczenie w takiej pracy. Takie oferty pracy proponują najczęściej mniejsze firmy i zakłady produkcyjne, co niestety wiąże się również z mniejszym wynagrodzeniem.

Podsumowanie najważniejszych informacji

Operator maszyn CNC – na czym polega jego rola w przedsiębiorstwie?

Na czym polega ten zawód? Jaką pracę musi wykonać operator maszyn CNC? Podstawowe zadania to obsługa tokarek, frezarek i innych elektronarzędzi sterownych numerycznie.

Czym dokładnie zajmuje się operator CNC?

Podstawowe zadania to obsługa maszyn. W zależności od stopnia wykształcenia operator maszyn CNC może również je programować, mocować i ustawiać, serwisować oraz diagnozować poprawność pracy, a także wprowadzać dane na podstawie rysunków technicznych. W sytuacji posiadania jedynie certyfikatów pozostaje podstawowa obsługa urządzeń.

Ile może zarobić operator CNC w Niemczech?

Zarobki są uzależnione od stopnia wykształcenia oraz doświadczenia na stanowisku. Praca jako operator maszyn CNC może znacznie się różnić w zależności od firmy oraz poziomu zadań. Osoby z wyższym wykształceniem i zajmujące się bardziej kompleksową obsługą tokarek i frezarek mogą zarabiać średnio powyżej 2500 euro miesięcznie. Ważna jest też wielkość firmy i podejście pracodawcy.

Nie możemy jednak zapominać, że umowa o pracę u naszych zachodnich sąsiadów to także liczne benefity, jak ubezpieczenie, płatny urlop, chorobowe czy świadczenia dla dzieci. Etat przy obsłudze maszyn w większych zakładach to także dodatkowe świadczenia, jak dofinansowanie urlopu czy zajęć sportowych.

Jak zostać operatorem CNC w Niemczech?

Największe szanse na pracę mają osoby z wyższym wykształceniem technicznym kierunków automatyka, robotyka, mechanika, itp. By otrzymać pracę, ważne jest również doświadczenie, dlatego osoby bez studiów, ale z odpowiednimi certyfikatami często znajdują zatrudnienie jako operator maszyn CNC.

Niestety, nie znaleźliśmy oferty odpowiadającej Twojemu zapytaniu.
Zostaw swoje CV - odezwiemy się do Ciebie, jeśli się pojawi!

Znajdź pracę w Mondi Polska

Jeśli szukasz dobrze płatnej pracy poza krajem, to jest to oferta dla ciebie. Prócz umiejętności obsługi takich maszyn jak sterowane numerycznie tokarki i frezarki potrzebna będzie jeszcze komunikatywna znajomość niemieckiego. Pracodawcy przemysłu metalurgicznego z Niemiec cierpią na brak osób z technicznym wykształceniem, ale mniejsze firmy zatrudniają także osoby z odpowiednimi certyfikatami. Dodatkowe zalety to zaangażowanie i chęć uczenia się nowych rzeczy, które z pewnością przydadzą się po powrocie do kraju. Oferujemy opiekę koordynatora, który zweryfikuje umowę, pomoże znaleźć lokum, ułatwi założenie konta w Banku, a także załatwić sprawy w urzędzie.

    Nie znalazłeś idealnej oferty dla siebie? Zaaplikuj, a my skontaktujemy się z Tobą, gdy pojawi się odpowiednia oferta.
    Zapoznałem się z klauzulą informacyjną MONDI sp. z o.o. Moje dane będą przetwarzane w procesie rekrutacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) RODO. Zapoznałem się z klauzulą informacyjną MONDI sp. z o.o. Moje dane będą przetwarzane w procesie rekrutacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) RODO.
    Zostałem poinformowany, że w przypadku podania danych innych niż wynikających z zakresu art. 22 [1] Kodeksu pracy, dane przetwarzane są na podstawie zgody, którą mogę wycofać w każdej chwili, poprzez wysłanie wiadomości z żądaniem na adres mailowy: info@mondi.pl lub osobiście w siedzibie Administratora. Zostałem poinformowany, że w przypadku podania danych innych niż wynikających z zakresu art. 22 (1) Kodeksu pracy, dane przetwarzane są na podstawie zgody, którą mogę wycofać w każdej chwili, poprzez wysłanie wiadomości z żądaniem na adres mailowy: info@mondi.pl lub osobiście w siedzibie Administratora.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykorzystania ich w przyszłych naborach prowadzonych przez MONDI sp. z o.o., przez okres najbliższych 10 lat. Udzieloną zgodę mogę wycofać w każdej chwili, poprzez wysłanie wiadomości z żądaniem na adres mailowy: info@mondi.pl lub osobiście w siedzibie Administratora. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykorzystania ich w przyszłych naborach prowadzonych przez MONDI sp. z o.o., przez okres najbliższych 10 lat. Udzieloną zgodę mogę wycofać w każdej chwili, poprzez wysłanie wiadomości z żądaniem na adres mailowy: info@mondi.pl lub osobiście w siedzibie Administratora.