U nas znajdziesz najlepsze oferty pracy w Niemczech dla lakiernika samochodowego. Pochodzą one od renomowanych pracodawców, więc możesz liczyć na stabilne zatrudnienie. Wystarczy, że masz wykształcenie zawodowe, doświadczenie na podobnym stanowisku i znasz język niemiecki co najmniej na poziomie podstawowym.

Na czym polega praca lakiernika samochodowego?

Decydując się na nasze propozycje, otrzymujesz gwarancję wysokiej stawki i umowę na niemieckich warunkach. Dodatkowym atutem jest ubezpieczenie oraz opieka koordynatora przez cały okres wyjazdu.

Praca jako lakiernik samochodowy to interesujące wyzwanie, możliwość zdobycia fachowej wiedzy i nowych umiejętności. Głównym zadaniem na tej posadzie jest:

  • malowanie metodą proszkową części metalowych,
  • cenna jest też podstawowa wiedza o obróbce elementów z tego materiału,
  • szacowanie zakresu koniecznych napraw,
  • przygotowanie pojazdu do lakierowania,
  • szlifowanie nadwozia,
  • dobór odpowiedniego lakieru.

Lakiernik samochodowy – zakres obowiązków

Objęcie takiego stanowiska wymaga doświadczenia. Praca dla lakiernika samochodowego w Niemczech to doskonały sposób na zarobienie dobrych pieniędzy i szansa na nabycie nowych umiejętności. Wyposażenie profesjonalnych auto-serwisów u naszych zachodnich sąsiadów stoi na bardzo wysokim poziomie. Najczęściej będziesz też lakierował samochody ze średniej i wyższej półki, co pozwoli poznać najnowsze metody i trendy obowiązujące w tym segmencie pojazdów.

Dla lakiernika samochodowego niezbędna będzie znajomość języka niemieckiego ze względu na konieczność rozmów z klientami oraz resztą załogi. Musisz zrozumieć potrzeby zamawiającego, a w sytuacji konieczności kilku napraw jednego samochodu odpowiednio skoordynować swoją pracę z działaniami innych osób. Umiejętność porozumiewania się potrzebna jest również podczas zamawiania konkretnych materiałów telefonicznie lub przez Internet, a także przy obsłudze maszyn i urządzeń, czy czytanie instrukcji lub sposobu użytkowania konkretnych materiałów.

Jeśli w Polsce zajmowałeś się lakierowaniem samochodów w profesjonalnym serwisie, to możesz liczyć na dobre propozycje. W ofertach pracy w Niemczech o tytule lakiernik samochodowy najczęściej wymagane jest doświadczenie zawodowe oraz biegła znajomość języka. Umiejętność odpowiedniego przygotowania pojazdu oraz wykonanie drobnych napraw, to kolejne wymagania, jakie pojawiają się w ogłoszeniach.

W zamian jest legalna umowa o pracę, co wiąże się ze świadczeniami takimi jak ubezpieczenia, płatny urlop, chorobowe oraz inne przywileje związane z niemieckimi prawami pracowniczymi. Istnieje też możliwość korzystania ze świadczeń dla dziecka. Niektóre zakłady mają również odpowiedniki rodzimych Funduszy Świadczeń dofinansowujące urlopy i inne rodzaje wypoczynku pracowników.

Podsumowanie najważniejszych informacji

Lakiernik samochodowy – na czym polega jego rola w firmie?

Czym zajmuje się osoba na takim stanowisku? Czym charakteryzuje się jego praca? Podstawowe obowiązki lakiernika samochodowego to nakładanie nowej warstwy farby w miejsce zniszczonej lub zamienianej na nową.

Czym dokładnie zajmuje się lakiernik samochodowy?

Do jego głównych zadań należy szacowanie potencjalnych napraw, przygotowanie powierzchni do malowania, czyli ich szlifowanie i wreszcie użycie odpowiedniego materiału. Praca lakiernika samochodowego to także umiejętność malowania metodą proszkową metalowych elementów oraz ogólna wiedza o stosowaniu środków chemicznych do metalowych powierzchni.

Ile może zarobić lakiernik samochodowy w Niemczech?

Wszystko zależy od miejsca, gdzie znajdzie zatrudnienie. Podjęcie pracy przez lakiernika samochodowego w auto-serwisach usytuowanych przy salonach, to zdecydowanie możliwość uzyskania najlepszych zarobków. W mniejszych zakładach średnia stawka to 10 do 11 euro za godzinę. Oczywiście dochodzą do tego ekstra płatne nadgodziny oraz praca w weekendy.

Jak zostać lakiernikiem samochodowym w Niemczech?

To zawód dla osób z doświadczeniem. Znajomość malowania różnych elementów samochodu jest podstawową wiedzą, jaką musi posiadać lakiernik samochodowy. W tej pracy wymagana jest też umiejętność szacowania i wykonania drobnych napraw blacharki, a także szlifowania powierzchni u używania odpowiednich podkładów. Nie obędzie się też bez podstawowej znajomości języka niemieckiego.

Niestety, nie znaleźliśmy oferty odpowiadającej Twojemu zapytaniu.
Zostaw swoje CV - odezwiemy się do Ciebie, jeśli się pojawi!

Znajdź pracę w Mondi Polska

Jeśli posiadasz doświadczenie w malowaniu pojazdów w Polsce, to jest to zawód dla ciebie. Praca jako lakiernik samochodowy w Niemczech, to możliwość zarobienia bardzo dobrych pieniędzy na legalnym etacie. Zarówno duże, jak i małe serwisy u naszych zachodnich sąsiadów ciągle szukają wykwalifikowanych osób gotowych podjąć tam pracę. Jeśli twoja znajomość niemieckiego jest niewystarczająca, to jak najszybciej się podszkol i zobacz oferty, aby poznać więcej szczegółów. Gwarantujemy tylko sprawdzonych pracodawców oraz opiekę koordynatora, który pomoże ci wynająć lokum, założyć konto w banku czy zgłosić cię do ubezpieczenia. Jeśli masz dzieci, to pomoże otrzymać na nie świadczenia oraz zajmie się ewentualnymi skargami, jakie będziesz miał wobec przełożonych czy szefa firmy.

    Nie znalazłeś idealnej oferty dla siebie? Zaaplikuj, a my skontaktujemy się z Tobą, gdy pojawi się odpowiednia oferta.
    Zapoznałem się z klauzulą informacyjną MONDI sp. z o.o. Moje dane będą przetwarzane w procesie rekrutacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) RODO. Zapoznałem się z klauzulą informacyjną MONDI sp. z o.o. Moje dane będą przetwarzane w procesie rekrutacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) RODO.
    Zostałem poinformowany, że w przypadku podania danych innych niż wynikających z zakresu art. 22 [1] Kodeksu pracy, dane przetwarzane są na podstawie zgody, którą mogę wycofać w każdej chwili, poprzez wysłanie wiadomości z żądaniem na adres mailowy: info@mondi.pl lub osobiście w siedzibie Administratora. Zostałem poinformowany, że w przypadku podania danych innych niż wynikających z zakresu art. 22 (1) Kodeksu pracy, dane przetwarzane są na podstawie zgody, którą mogę wycofać w każdej chwili, poprzez wysłanie wiadomości z żądaniem na adres mailowy: info@mondi.pl lub osobiście w siedzibie Administratora.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykorzystania ich w przyszłych naborach prowadzonych przez MONDI sp. z o.o., przez okres najbliższych 10 lat. Udzieloną zgodę mogę wycofać w każdej chwili, poprzez wysłanie wiadomości z żądaniem na adres mailowy: info@mondi.pl lub osobiście w siedzibie Administratora. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykorzystania ich w przyszłych naborach prowadzonych przez MONDI sp. z o.o., przez okres najbliższych 10 lat. Udzieloną zgodę mogę wycofać w każdej chwili, poprzez wysłanie wiadomości z żądaniem na adres mailowy: info@mondi.pl lub osobiście w siedzibie Administratora.