Rozwój Zawodowy, 26 września 2021

Wśród oferowanych przez nas stanowisk często pojawiają się ogłoszenia o nazwie Operator wózka widłowego. Myśląc o wyjeździe do pracy w Niemczech wiele osób zastanawia się, w jaki sposób podnieść swoje kwalifikacje, aby móc liczyć na wyższe zarobki.

Oczywiście często są one następstwem bardzo dobrej znajomości języka oraz wyspecjalizowania się w konkretnym obszarze. Jednak co zrobić w sytuacji, jeśli nie mamy dyplomu zawodowego spawacza, elektryka czy ślusarza? Świetnym rozwiązaniem może być praca jako operator wózka widłowego – zarobki na tym stanowisku z pewnością będą bardziej satysfakcjonujące! Jakie uprawnienia należy posiadać, aby móc je objąć? Ile zarabia operator wózka widłowego w Niemczech? Zapraszamy do lektury!

Jakie wymagania należy spełniać chcąc pracować jako operator wózka widłowego?

Aby rozpocząć swoją przygodę z pracą na wózku widłowym należy przede wszystkim być osobą pełnoletnią, czyli mieć ukończone 18 lat oraz posiadać podstawowe wykształcenie. Nie ma konieczności uzyskania dyplomu ukończenia szkoły średniej lub wyższej. Płeć również nie gra tutaj roli, choć ze względu na to, że stanowisko zaliczane jest do prac fizycznych, częściej obejmują je mężczyźni. Operator wózka widłowego to praca, która wymaga bardzo dobrego zdrowia – konieczne jest przedstawienie aktualnego zaświadczenia lekarskiego, które wyklucza jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonywania pracy na tym stanowisku i potwierdza sprawność psychoruchową oraz doskonałe predyspozycje słuchowe i wzrokowe. Będą one niezbędne w poprawnej ocenie odległości np. podczas układania palet na regałach. Oprócz tego warto mieć świadomość, że operator wózka widłowego jest pracą, która wymaga posiadania dobrego refleksu, umiejętności manualnych związanych z koordynacją ruchów oraz odporności na stres, aby móc bez przeszkód wykonywać zadania, gdy zdarzy się pilne zlecenie i konieczne będzie działanie pod presją czasu.

Zobacz nasze oferty pracy w Niemczech

Zdobądź uprawnienia i pracuj jako operator wózka widłowego

Co należy zrobić, aby rozpocząć pracę jako operator wózka widłowego? Kurs? Szkolenie? Egzamin? Dokładnie tak! Chcąc uzyskać dożywotni certyfikat wydany przez Urząd Dozoru Technicznego, który honorowany będzie nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech (i innych krajach UE) należy przejść kurs organizowany przez wybrane centrum szkoleniowe oraz zdać przed komisją UDT egzamin. W tym wypadku jest on często wliczony już w cenę kursu. Jeśli natomiast pracujesz już jako operator wózka widłowego, posiadasz np. uprawnienia zakładowe i odpowiednią wiedzę zdobytą dzięki organizowanym przez firmę szkoleniom, możesz zdobyć certyfikat bez zapisywania się na kurs. Wystarczy, że złożysz wniosek do UDT oraz będziesz na czas egzaminu dysponować własnym miejscem i sprzętem. Dzięki posiadaniu certyfikatu będziesz mógł rozpocząć pracę jako operator wózka widłowego w Niemczech.

Praca jako operator wózka widłowego w Niemczech

Operator wózka widłowego w Niemczech to praca na terenie hali, magazynu lub na zewnątrz. Polega ona zazwyczaj na układaniu i przewożeniu za pomocą wózka towarów i palet, kompletowaniu i przygotowywaniu towarów do wysyłki, załadunku i rozładunku towaru. Zdarza się także konieczność przeprowadzania dodatkowych prac magazynowych oraz zgłaszanie usterek związanych z wózkiem widłowym. Niezwykle ważne w tego typu pracy jest przestrzeganie przepisów BHP. W zależności od oferty, wymagana jest minimum podstawowa znajomość języka niemieckiego, najczęściej komunikatywna, a czasami dobra.

Ile zarabia operator wózka widłowego w Niemczech?

Operator wózka widłowego w Niemczech z pewnością jest przyszłościowym zawodem. Nie maleje zapotrzebowanie na pracowników na tym stanowisku, a wysokość wynagrodzenia zależna jest od: stopnia zaawansowania obsługi wózka – więcej z pewnością zarabiają operatorzy wózków widłowych wysokiego składowania, branży – najlepiej zarabiają operatorzy w Automotive, a czasami także od poziomu znajomości języka. Ile zarabia operator wózka widłowego w Niemczech? Stawki wahają się w granicach od 1450€ do 2100€ brutto miesięcznie + dzienna dieta.

Interesuje Cię praca jako operator wózka widłowego w Niemczech? Kliknij i sprawdź najnowsze oferty pracy w Niemczech!

Zaaplikuj, znajdziemy Ci pracę

    Zapoznałem się z klauzulą informacyjną MONDI sp. z o.o. Moje dane będą przetwarzane w procesie rekrutacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) RODO. Zapoznałem się z klauzulą informacyjną MONDI sp. z o.o. Moje dane będą przetwarzane w procesie rekrutacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) RODO.
    Zostałem poinformowany, że w przypadku podania danych innych niż wynikających z zakresu art. 22 [1] Kodeksu pracy, dane przetwarzane są na podstawie zgody, którą mogę wycofać w każdej chwili, poprzez wysłanie wiadomości z żądaniem na adres mailowy: info@mondi.pl lub osobiście w siedzibie Administratora. Zostałem poinformowany, że w przypadku podania danych innych niż wynikających z zakresu art. 22 (1) Kodeksu pracy, dane przetwarzane są na podstawie zgody, którą mogę wycofać w każdej chwili, poprzez wysłanie wiadomości z żądaniem na adres mailowy: info@mondi.pl lub osobiście w siedzibie Administratora.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykorzystania ich w przyszłych naborach prowadzonych przez MONDI sp. z o.o., przez okres najbliższych 10 lat. Udzieloną zgodę mogę wycofać w każdej chwili, poprzez wysłanie wiadomości z żądaniem na adres mailowy: info@mondi.pl lub osobiście w siedzibie Administratora. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykorzystania ich w przyszłych naborach prowadzonych przez MONDI sp. z o.o., przez okres najbliższych 10 lat. Udzieloną zgodę mogę wycofać w każdej chwili, poprzez wysłanie wiadomości z żądaniem na adres mailowy: info@mondi.pl lub osobiście w siedzibie Administratora.