Kandydat, Rekrutacja, Rynek Pracy, 31 stycznia 2019

Efekty zmian na polskim rynku pracy są coraz bardziej wyraźne. Rekordowo niska stopa bezrobocia, niedobór pracowników w wielu zawodach, a także wzrost płac sprawiają, że kształt rynku pracy przybiera zupełnie inny wymiar. Do głosu dochodzą pracownicy, którzy coraz częściej dyktują warunki zatrudnienia. Portal Aplikuj.pl postanowił zbadać tę kwestię i już dziś możemy poznać raport z badania, którego jako Mondi Polska byliśmy partnerem.

Rekrutacja okiem kandydata

Badanie zostało przeprowadzone online wśród osób, które poszukują pracy bądź mają już etap rekrutacji za sobą. Kwestionariusze były rozsyłane online w grudniu 2018 roku. Zapytano w nich o doświadczenia związane z dotychczasowymi procesami rekrutacji, w których mieli okazję uczestniczyć.

Wnioski dla pracodawców i nie tylko

Z opublikowanego raportu dowiemy się między innymi: jakie ogłoszenia o pracę są zniechęcające, czy warto aplikować na ofertę, jeśli nie spełnia się wszystkich oczekiwań, a także które elementy procesu rekrutacji bywają dla kandydatów najbardziej problematyczne. Oprócz tego raport zawiera liczne rady i wskazówki dla kandydatów, pracodawców i osób rekrutujących.

Wnioski z badania oraz opinie eksperckie znajdziecie na stronie z raportem: https://www.aplikuj.pl/badanie-jakosci-rekrutacji, na której możecie go również pobrać w pełnej wersji w pliku PDF.

Miłej lektury!