Dla osób zainteresowanych pracą w Niemczech zebraliśmy najciekawsze oferty na stanowisku pakowacza. Jedynym wymaganiem pracodawców jest komunikacyjna znajomość języka oraz gotowość do podjęcia długofalowej współpracy. Jeśli szukasz ciekawej oferty na start, to stanowisko jest stworzone dla Ciebie!

Na czym polega praca pakowacza?

Pakowacz pracujący na terenie Niemiec otrzymuje atrakcyjne wynagrodzenie, możliwość bezpłatnego zakwaterowania oraz klarowne warunki zatrudnienia. Wraz ze zdobytym doświadczeniem możesz też liczyć na awans na wyższe stanowisko w strukturach firmy. Dodatkowo oferujemy też wsparcie naszych koordynatorów przez cały okres pobytu za granicą. 

Twoja praca będzie polegała na:

 • wzrokowej kontroli jakości towarów,
 • pakowaniu dostaw na podstawie wytycznych zamówienia,
 • doborze odpowiedniego opakowania,
 • sortowaniu gotowych paczek,
 • bezpiecznym przekazywaniu gotowych produktów.

Zakres obowiązków pakowacza

Główne zadania osoby zatrudnionej na tym stanowisku to przygotowywanie do wysyłki lub przechowywania konkretnych towarów i półproduktów. Praca w Niemczech polegająca na pakowaniu może dotyczyć konkretnego rodzaju produktów, jak również szerszego asortymentu wymagającego od pracownika większej kreatywności i pomysłowości – np. zabezpieczanie elementów o niestandardowych gabarytach. Ważną cechą pakowacza jest sumienność oraz zaangażowanie ze względu na zdarzające się sytuacje działania pod presją czasu.

Jednym z podstawowych wymogów pracodawców pojawiających się w ofertach pracy jest komunikatywna znajomość języka niemieckiego. Wynika to z konieczności komunikowania się pakowacza z różnymi działami przedsiębiorstwa. Może to dotyczyć wytycznych zamówienia pakowania lub zamiany zabezpieczenia z kartonu na skrzynki itp. Często osoba zatrudniona na takim stanowisku musi również przekazywać istotne informacje pracownikom firm spedycyjnych, kurierom i magazynierom.

Warto podkreślić, że mniejsze przedsiębiorstwa publikując ogłoszenia o tytule "praca Niemcy pakowacz" oczekują od pracownika szerszego zakresu obowiązków i obsługi całego działu zamówień. Jest to jednak okazja do zdobycia wartościowego doświadczenia oraz poszerzenia wiedzy na temat rynku przesyłek czy funkcjonowania firmy. Ogromne zapotrzebowanie na rynku sprawia, że oferty mówiące poszukujemy kandydatów do pakowania, nie stawiają wymogu posiadania doświadczenia w tym zakresie. To szansa dla osób chcących otrzymywać dobre zarobki oraz zdobyć nowy zawód.

Podsumowanie najważniejszych informacji o stanowisku

Pakowacz – na czym polega jego rola w przedsiębiorstwie?

Każda firma produkcyjna musi dostarczać swoje towary do kontrahentów lub klientów. Pakowacz jest ostatnim ogniwem łączącym hale produkcyjne i magazyny z odbiorcami. Jego praca polega na pakowaniu produktów i ich odpowiednie zabezpieczenie na czas transportu.

Czym dokładnie zajmuje się pakowacz?

Na początku odpowiada za kontrolowanie jakości produktów i półproduktów przeznaczonych do wysyłki lub magazynowania. To pierwszy z najważniejszych obowiązków osoby na tym stanowisku. Następnie wykonuje pakowanie towarów na podstawie wytycznych otrzymanych w zamówieniu. Często pakowacz musi sam zdecydować jak zabezpieczyć poszczególne elementy, stąd praca na tym stanowisku wymaga nie tylko dokładności, ale również pomysłowości. Potem następuje sortowanie i w mniejszych przedsiębiorstwach wydawanie przesyłek pracownikom odpowiedzialnym za transport lub kurierom i firmom spedycyjnym.

Ile może zarobić pakowacz w Niemczech?

Podstawową kwestią jest zakres obowiązków oraz wielkość przedsiębiorstwa. Duże firmy uśredniają stawki za pakowanie na poziomie od 10 do 11 euro za godzinę. W mniejszych, gdzie praca pakowacza wiąże się z większą ilością obowiązków, może to być stawka nieco wyższa. Jest też kwestia związana z nadgodzinami i dodatkowo płatnymi weekendami, które w niektórych przedsiębiorstwach związane z okresem świątecznym czy wakacyjnym.

Jak zostać pakowaczem w Niemczech?

Niezbędnym warunkiem jest komunikatywna znajomość języka niemieckiego. To obligatoryjny warunek pracodawców szukających osób do pracy pakowacza. Druga kwestia to dyspozycyjność oraz chęć nawiązania dłuższej współpracy. Nasi zachodni sąsiedzi często nie wymagają doświadczenia, szukając osób do pakowania, ale cenią pomysłowość oraz szybkość uczenia się. Warto podkreślić, że w zamian oferują stabilne zatrudnienie z gwarancją przywilejów pracowniczych identycznych, jak dla rodzimych pracowników.

Niestety, nie znaleźliśmy oferty odpowiadającej Twojemu zapytaniu.
Zostaw swoje CV - odezwiemy się do Ciebie, jeśli się pojawi!

Znajdź pracę w Mondi Polska

Jeśli biegle posługujesz się językiem niemieckim i szukasz stabilnego zatrudnienia poza Polską, to jest to idealna oferta dla ciebie. Zatrudnienie u naszych zachodnich sąsiadów to gwarantowana umowa o pracę, pełne ubezpieczenie dla ciebie i rodziny, płatne urlopy, chorobowe oraz możliwość otrzymania świadczeń dla dziecka. Podejmując się obowiązków pakowacza, we współpracy z nami masz zapewnioną opiekę koordynatora przez cały okres rozpoczęcia zatrudnienia. Pomoc naszego pracownika dotyczy nie tylko wynajęcia lokum, założenia konta w banku czy zarejestrowania się w urzędzie. Za jego pośrednictwem możesz zgłaszać ewentualne nadużycia pracodawcy lub łamanie praw pracowniczych. Warto dodać, że w większych przedsiębiorstwach istnieją dodatkowe fundusze przeznaczone na dofinansowanie wypoczynku lub zajęć sportowych. Jeśli dodatkowo posiadasz doświadczenie w pakowaniu przesyłek lub innych produktów, to dłużej się nie zastanawiaj, tylko sprawdź szczegóły naszych ofert.

  Nie znalazłeś idealnej oferty dla siebie? Zaaplikuj, a my skontaktujemy się z Tobą, gdy pojawi się odpowiednia oferta.
  Zapoznałem się z klauzulą informacyjną MONDI sp. z o.o. Moje dane będą przetwarzane w procesie rekrutacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) RODO. Zapoznałem się z klauzulą informacyjną MONDI sp. z o.o. Moje dane będą przetwarzane w procesie rekrutacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) RODO.
  Zostałem poinformowany, że w przypadku podania danych innych niż wynikających z zakresu art. 22 [1] Kodeksu pracy, dane przetwarzane są na podstawie zgody, którą mogę wycofać w każdej chwili, poprzez wysłanie wiadomości z żądaniem na adres mailowy: info@mondi.pl lub osobiście w siedzibie Administratora. Zostałem poinformowany, że w przypadku podania danych innych niż wynikających z zakresu art. 22 (1) Kodeksu pracy, dane przetwarzane są na podstawie zgody, którą mogę wycofać w każdej chwili, poprzez wysłanie wiadomości z żądaniem na adres mailowy: info@mondi.pl lub osobiście w siedzibie Administratora.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykorzystania ich w przyszłych naborach prowadzonych przez MONDI sp. z o.o., przez okres najbliższych 10 lat. Udzieloną zgodę mogę wycofać w każdej chwili, poprzez wysłanie wiadomości z żądaniem na adres mailowy: info@mondi.pl lub osobiście w siedzibie Administratora. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykorzystania ich w przyszłych naborach prowadzonych przez MONDI sp. z o.o., przez okres najbliższych 10 lat. Udzieloną zgodę mogę wycofać w każdej chwili, poprzez wysłanie wiadomości z żądaniem na adres mailowy: info@mondi.pl lub osobiście w siedzibie Administratora.